Batoh Osprey Talon 22 odborná recenze
Batoh Osprey Talon 22

V recenzi se s vámi podělíme o zkušenosti s tímto univerzálním krasavcem. Jedná se o jeho pánskou verzi. Pro dámy je zde řada Tempest 20. Pokud vám objemově nestačí, podívejte se na Talon 33.

Plusy a mínusy

První dojem a vzhled

Výrobce dělá batoh v několika barevných variantách a dvou velikostech. S/M o objemu 20 litrů a M/L o objemu 22 litrů. Batoh vypadá velmi elegantně a kompaktně.

Na svůj objem je také celkem lehký. Varianta M/L váží lehce nad 800 gramů.

Zadní strana

Pojďme si ale projít jednotlivé prvky batohu Talon 22. Úplně nahoře se nachází poutko na přenášení v ruce. Pod ním najdeme kapsu na drobnosti. Ta je uzavíratelná na zip. Využijete ji hlavně na věci, které chcete mít po ruce. Například na peněženku či klíče. Pomocí dvou zipů o něco níže se dostaneme do hlavní komory. Je jednoduchá a nejsou zde žádné prvky na rozdělení prostoru, kromě menší kapsy na drobnosti.

Pod touto kapsou je logo výrobce a úchyt na přilbu. Zbytek zadní strany směrem dolů zaujímá otevřená venkovní kapsa. Není na zip, ale na přezku, a je elastická. Upotřebíte ji třeba k úschově pláštěnky, mapy nebo větrovky. Zhruba vpravo uprostřed zadní strany najdeme univerzální úchyt, který se dá schovat. Na pravé spodní straně se zase nachází úchyt ve formě poutka. Vlevo dole je spodní část úchytu na trekové hole. Tím je pro nás zadní strana kompletní.

Přední (zádová) strana a popruhy

Přední části dominuje zádový systém. Z horní strany můžeme do mezery mezi tělem batohu a zádovou částí vložit hydrovak. V této mezeře se nachází i malé poutko na uchycení hydrovaku. Pozor – hydrovak je nutné k batohu dokoupit. V horní části zádového systému se dá také nastavit délka zad. Ramenní popruhy jsou totiž k zádům přichyceny pomocí suchého zipu a záda se tak dají prodloužit. Udržení hmotnosti na ramenou zajišťují pomocné popruhy.

V přední části levého ramenního popruhu je malá úzká kapsička. Je vhodná na úschovu kapesního nože nebo brýlí. Dále je zde horní část úchytu na trekové hole. Mezi oběma ramenními popruhy je hrudní popruh s píšťalkou. Na bederním pásu jsou dvě kapsy na zip. Na každé straně je jedna. Mobil a další drobnosti se do nich v pohodě vejdou.

Na obou stranách batohu se nacházejí boční kapsy. Obě jsou opět elastické, takže se podle potřeby dají natáhnout. Naopak utáhnout se dají pomocí stahovacích popruhů. Ty mohou zároveň stáhnout celý batoh, pokud potřebujeme ubrat na jeho objemu.

Rozdíl Talon vs Tempest

Od svého dámského protějšku se Talon 22 liší v několika detailech. Za prvé je o 2 litry objemnější. Dále má trochu jiné bederní i ramenní popruhy. Ty jsou rozměrově lépe uzpůsobeny na mužský tvar postavy.

Komfort - pohodlí na prvním místě

Talon 22 je opravdu velmi pohodlný. To způsobuje speciální zádový systém Airscape. Jednak je příjemný na záda a zároveň dobře ventiluje. Jedná se o měkkou mřížku s velkými oky, potaženou jemnou síťkou. Bederní část se trochu liší. Měkké bloky jsou potažené hrubší síťovinou.

Co určitě oceníte je, že je Talon plně nastavitelný a můžete si ho dokonale přizpůsobit své velikosti.

Pokud není batoh vyloženě přeplněný těžkými věcmi, tak téměř cítíte, jako by byl vaší přirozenou součástí.

Batoh bohužel nemá integrovanou pláštěnku a ani žádná není v základní výbavě. Také vnější materiál není nepromokavý. Proto je vhodné si pláštěnku pořídit, ať už na batoh nebo kombinovanou na tělo a batoh.

Batoh na všechno

Objem batohu nabádá k využití na krátkodobé aktivity. Jednodenní, či maximálně víkendové. Určitě to není na tahání spacáku, stanu a karimatky. Svůj objem ale může zvětšit pokud využijete zmíněné venkovní úchyty.

Co batohu chybí v objemu, to plně kompenzuje univerzálností. Použít jej můžete snad na všechno. Na tůry, feraty, kolo, motorku, brusle, skialpy, do školy i do města. Zvládne takřka všechny aktivity po celý rok. Zejména pokud potřebujete vzít vybavení navíc.

Vychytávky

Jedno je jisté. Když si pořídíte tento batoh, budete se bavit objevováním jeho funkcí. Pořád budete zkoušet, k čemu ta či ona vychytávka je. A je jich opravdu hodně. Nejzajímavější jsou různé venkovní úchyty.

Tak třeba Stow-on-the-Go. Jedná se o systém na uchycení trekových holí. Jednoduše si je můžete připnout k batohu přímo za chůze. Složené hole prostrčíte dolním úchytem na boku a jejich rukojeti prostrčíte horním úchytem na popruhu. Nejlépe to popíše obrázek (v galerii).

Velmi se nám také líbí možnost připnout si k batohu přilbu. Slouží k tomu systém LidLock. Prostrčíte jej dírou na temeni přilby a ta drží. Velmi jednoduché a rychlé.

Verdikt

Batoh Talon 22 můžeme všem vřele doporučit. Pokud pomineme chybějící pláštěnku v základu, dostanete batoh pro všechny aktivity. Líbí se nám, kolik je zde různých vychytávek a úchytů. V neposlední řadě je snadno nastavitelný a extrémně pohodlný. Pokud hledáte batoh na jednodenní aktivity, Talon 22 je pro vás jasná volba.

Naše hodnocení: 4,7/5

4.7/5
Design
Hmotnost
Materiál
Funkce
Nastavení
Komfort

Galerie

Kde koupit?

Talon 22 pořídíte v těchto eshopech. Kliknutím se dostanete do obchodu přímo na produkt:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..