Právě si prohlížíte Jak vybrat bundu?
Rate this post

Při výběru bundy se řiďte podle toho, k jakým účelům ji budete používat.

Ochrana před počasím a odvod vlhkosti

Pokud hledáte bundu pro turistiku a outdoorové aktivity, měli byste zvolit takovou, která poskytuje dostatečnou ochranu proti větru a vodě, ale zároveň zůstává prodyšná, abyste se v ní nepotili. Z materiálu se nejlépe osvědčily bundy z různých membrán nebo Gore-Texu, které nabízejí vynikající ochranu před vodou a větrem a současně umožňují odvod vlhkosti.

Důležitým faktorem je také materiál výplně od něhož se bude odvozovat, do jaké teploty bude bunda vhodná. Některé se hodí do zimy jako drtiče mrazu z peří, jiné naopak jako letní větrovky.

Střih a velikost

Dalším kritériem, které je třeba zohlednit, je velikost a střih bundy. Měli byste si ji vyzkoušet v obchodě, abyste se ujistili, že vám padne dobře a že v ní máte dostatečný pohybový prostor. Zvažte, zda budete potřebovat více vrstev pod bundou nebo zda vám postačí jen jedna vrstva. Dbejte také na délku bundy a zda vám bude stačit jen ke kolenům, nebo zda budete potřebovat delší bundu, která vám zakryje i boky.

Kapsy

Posledním, ale ne méně důležitým faktorem při výběru bundy, jsou kapsy. Zvažte, zda budete potřebovat kapsy na rukávech, kapsy na prsou, kapsy na bocích, nebo kapsy uvnitř bundy. Tyto kapsy vám umožní uložit malé věci, jako jsou například telefon, klíče nebo peněženka, a udržet je v teple a suchu.

Ve výběru bundy je třeba zohlednit všechny výše uvedené faktory, abyste si vybrali bundu, která vám bude vyhovovat a poskytne vám dostatečnou ochranu při vašich outdoorových aktivitách.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..